156076210286957733

Martin Bouda

Profil

Autor je přírodovědec. Vystudoval environmentalistiku a politologii na Pennsylvánské Univerzitě a v rámci doktorského studia na Yaleově Univerzitě se věnoval výzkumu hydrauliky rostlin. Po obhájení doktorátu se s rodinou vrátil do ČR, kde působí na Botanickém ústavu AV. Ve svém výzkumu rozvíjí hydraulický popis soustavy půda-vegetace-atmosféra v globálních klimatických modelech. Je členem Světové komise pro chráněná území v rámci Mezinárodního svazu ochrany přírody (IUCN) a od r. 2017 signatářem výzvy "Varování vědců lidstvu". V roce 2019 se stal členem hnutí Volt Europa.

Image

Komentář

Dnešní generaci spojují velká témata více, než ji národní hranice rozdělují

Volt Europa je celoevropské politické hnutí, které vzniklo roku 2017. Za svůj cíl si klade společný evropský postup v řešení důležitých otázek. Jeho další plány pro europarlament přibližuje jeho člen Martin Bouda.

Komentář

Krájení ústavy

Politikové si zvykají na stále větší ohýbání ústavy podle svých potřeb – platí to i pro Klausovo nepodepsání zákona o církevních restitucích. Je na čase si ústavními stížnostmi vynucovat jasnou interpretaci ústavy a její dodržování.

Zobrazeno 2 / 2