Dienst

Jiří Dienstbier

Profil

Autor je ministr pro lidská práva, rovné příležitosti a legislativu, senátor za ČSSD.

Komentář

U Babiše neplatí podání ruky, natožpak koaliční smlouva

Kladenský senátor varuje ČSSD před vstupem do koalice s Andrejem Babišem. Text, který publikoval na twitteru, vydáváme s jeho souhlasem jako komentář.

Komentář

Naším cílem je společnost, ve které každý najde důstojné místo pro život

Že naším hlavním soupeřem není některá z tradičních stran pravice, ale antisystémová a populistická formace vybavená nesmírnou mediální a ekonomickou mocí je fakt, se kterým se musíme vyrovnat, reaguje na dopis předsedy ČSSD Jiří Dienstbier.

Image

Komentář

Nenávist k různosti

Brutální a zbabělý útok na náhodně vybrané lidi, kteří nečekali, že by měli být napadeni, si zaslouží jen odsouzení a opovržení. Pozůstalým patří vyjádření naší soustrasti.

Image

Komentář

Referendum pomůže rozhodovat na významných křižovatkách

Ministr Dienstbier představuje návrh ústavního zákona o obecném referendu, který bude projednávat Poslanecká sněmovna.

Komentář

Stát musíme řídit jako stát

Ministr Dienstbier v komentáři pro Deník Referendum oznamuje, že hodlá prosadit limit pro výdaje politických stran ve volbách a zákon o politických nadacích.

Komentář

Vláda Babiše, Kalouska a Němcové, nebo vláda sociální demokracie?

Redakce Deníku Referendum zveřejňuje otevřený dopis Jiřího Dienstbiera voličům a voličkám. Jejich hlas podle něj rozhodne o tom, zda po volbách vznikne opět pravicová vláda, byť v rekonstruované podobě, anebo vláda sociálních demokratů.

Komentář

Kverulantstvím a jalovou ideologií naše zájmy v EU neprosadíme

Stávající přístup vlády i prezidenta k Evropské unii nereprezentuje skutečné zájmy občanů ČR. Naše evropská politika musí být aktivní a srozumitelná.

Komentář

Polovičatý Klausův krok

Autor komentuje prezidentské veto důchodové reformy a vybízí k debatě o ní napříč politickým spektrem a za účasti kritických ekonomů i občanů.

Komentář

Zabraňme kšeftování s lidským neštěstím

Senátor Jiří Dienstbier představuje svůj pozměňovací návrh soudního řádu, kterým by se zavedl princip místní příslušnosti exekutorských úřadů a nepřiznání náhrady nákladů za právní služby u bagatelních pohledávek.

Zobrazeno 9 / 9