Hanys

Milan Hanyš

Profil

Autor je doktorand na Fakultě humanitních studií UK, externí vyučující filosofie tamtéž, hobby analytik, pisálek a mikroblogger. Twitter profil @milhanys (url: http://twitter.com/milhanys). hanys.milan[at]gmail.com

Komentář

Velký český intelektuál a malý český národ

Uprchlická krize je i krizí intelektuálů. Ti zatím nenašli dostatečně účinnou strategii, jak navázat dialog s vystrašenou veřejností. Výsledkem je měsíce trvající vzájemné osočování.

Komentář

Co znamená vyrovnat se s minulostí?

Vyrovnání se s minulostí je programem a cílem různých štědře financovaných institucí, zákonů hodnotících minulost či středoškolských vzdělávacích programů. Tento nedosažitelný ideál před námi stojí jako úkol, jehož naplnění je zatím nedosažitelné.

Komentář

Prezidentský fetiš a omyl přímé volby

V přímé volbě vyplouvají na povrch mnohé nešvary: přeceňování osobností v politice, nedůvěra k institucím, stálý pocit ohrožení i neschopnost chápat demokratické volby bez moralizování a estetizace.

Komentář

Někdy je třeba tu ropuchu spolknout

Dobrého prezidenta už teď mít nemůžeme. Jako menší zlo se snad přece jen jeví Schwarzenberg. Je vypočitatelnější, než Zeman, nebude vypouštět xenofobní výroky a spíše se bude držet mezí daných ústavou.

Komentář

Den Václava Havla a zahraniční politika

Václav Havel ovlivnil v několika ohledech velmi negativně naši zahraničně-politickou vizi. Lze i přesto navázat na jeho odkaz, aniž bychom opakovali jeho omyly?

Sloupek

Povolební střípky

Ohlédnutí za krajskými volbami: hořké vítězství ČSSD, vzestup regionálních hnutí, úpadek Starostů a nezávislých a nakonec služební zákon.

Sloupek

Není na čase zakázat politickou reklamu?

Politická reklama zapleveluje veřejný prostor, ohlupuje, polarizuje a strany činí závislé na bohatých sponzorech. Nebylo by lepší, kdyby byla prostě zakázána? Politici by nás museli přesvědčovat jinak: činy, diskuzí, nebo kvalitním programem.

Sloupek

Kam kráčí SPD?

Oficálním kandidátem německé sociální demokracie na kancléře se stal Peer Steinbrück. Co od něho můžeme očekávat?

Sloupek

Entropie ODS

Formálně stále ještě premiér Nečas by své straně i této zemi prospěl, kdyby také jednou vzal svou zodpovědnost za vládu opravdu vážně. Co takhle odvolat Miroslava Kalouska?

Komentář

Komu byl určen premiérův projev

Za vyjádřením premiéra není nutné vidět jen snahu podpořit český export, nebo zalíbit se Václavu Klausovi. Je třeba též vyjít vstříc zájmům Petra Kellnera, který má v Číně velké plány s Home Creditem.

Komentář

Charita proti sociálnímu státu

Představitelé církví obhajují církevní restituce a finanční náhrady svou charitativní činností. Neznamená však takové posilování charitativních funkcí církví právě oslabení sociálního státu?

Komentář

Otevřený dopis Karlu Schwarzenbergovi

Byl jsem velmi potěšen, že ministerstvo zahraničí vyjádřilo oficiální nesouhlas s průběhem procesu a rozsudkem v případu Pussy Riot. Bude následovat Bradley Manning?

Komentář

Zakariovo poslední provinění proti novinářské etice nebylo první

Světově proslulý a médii oblíbený politolog Fareed Zakaria se dopustil plagiátorství. Není to však jeho první a nejzávažnější provinění proti novinářské etice.

Zobrazeno 13 / 13