Peta_mares

Petr Mareš

E-mail petr.mares@nazemi.cz

Profil

Autor studoval psychologii a sociální práci na FSS MU v Brně. V současnosti působí ve společnosti NaZemi. Věnuje se kampani za zlepšování pracovních i životních podmínek dělníků v rozvojových zemích, ze kterých pochází většina spotřebního zboží určeného pro český a evropský trh.

Komentář

Hennes & Mauritz neplní sliby a klame veřejnost

Aktuálně: Podle zprávy předních nevládních organizací společnost H&M vědomě klame veřejnost. Prokazatelně není schopna dostát závazkům, které sama dobrovolně přijala.

Komentář

Adidas už to ví: roboti neremcají

Firma Adidas přichází s nápadem jak vyřešit stížnosti na otřesné pracovní podmínky lidí ve třetím světě. Má v úmyslu přestat lidi, pokud možno zaměstnávat úplně.

Komentář

Apple a jeho nekonečná píseň o nevinnosti

Analytik NaZemi a znalec problematiky pracovních podmínek ve třetím světě přibližuje poklesky, deklarace a PR strategie známé americké společnosti, která se snaží budovat image globálně odpovědné firmy.

Image

Komentář

H&M na cestě k důstojné mzdě

Společnost H&M slíbila zajistit všem, kdo vytrábějí její oděvy, tzv. důstojnou mzdu. Podle znalců i aktivistů jde o přelomový závazek, který je ale zároveň jen prvním krokem. Dalším by mohlo být například vyjasnění četných nekonkrétností příslušného programu.

Komentář

Polský majitel značky Reserved odmítá odpovědnost za tragédii v Rana Plaza

Událost se v úterý stala jedním z hlavních témat polských médií. Na základě veřejného rozruchu společnost LPP oznámila, že „prozkoumává možnosti“, na jasný závazek se ale zatím stále čeká.

A1

Analýza

Bangladéšská tragédie přinutila korporace k dříve nemyslitelným ústupkům

Aliance občanských iniciativ, spotřebitelských organizací a odborů přiměla korporace vyrábějící oděvy v Bangladéši k dosud nemyslitelným ústupkům. Je to důvod k jásotu?

Komentář

Bangladéšská tragédie na pokračování

Zřícení budovy na předměstí bangladéšské Dháky otevírá znovu palčivou otázku ochrany práv a života zaměstnanců oděvních továren v zemích globálního Jihu a poukazuje na přetrvávající neodpovědnost nadnárodních korporací.

Komentář

Odpovědná móda, greenwashing a firma H&M

Nadnárodní oděvní korporace H&M se snaží prezentovat jako odpovědná ke svým zaměstnancům. Bohužel důkladnější pohled prozradí, že zůstává jen u slov.

Image

Analýza

Londýn 2012: Korporace se účastní a také už zvítězily

Organizační výbor olympijských her v Londýně mnohokrát zdůrazňoval, jak mu záleží na ekologickém a sociálním profilu her. Dopadlo to ale jako obvykle.

Zobrazeno 9 / 9