Kozelouh2cb

Jiří Koželouh

Profil

Autor je vedoucí klimatického a energetického programu Hnutí DUHA. V letech 2014-2019 zde působil jako (programový) ředitel. Vystudoval fyzickou geografii na Přírodovědecké fakultě Masarykovy univerzity, kde se specializoval se na klimatologii a krajinnou ekologii.

Image

Komentář

Je správné měnit svět k lepšímu. Před třiceti lety i dnes

Odpověd vedoucího klimatického a energetického programu Hnutí Duha na otevřený dopis Jana Beránka a Jakuba Patočky rozvíjí diskusi o strategii ekologického hnutí.

Komentář

Se zastánci uhlí je potřeba také mluvit

Jiří Koželouh polemizuje s názorem, že by ekologické organizace neměly přistupovat na účast v příliš zpolitizovaných a technokratismem ovládaných debatách státní Uhelné komise.

Image

Komentář

Dvaadvacet miliard v ráji a patnáct v háji

Stát přišel v minulých letech o patnáct miliard korun, kterými mohl zpoplatnit uhlí vytěžené hnědouhelnými společnostmi. Pomůže navrhovaná novela horního zákona?

Image

Komentář

Nikdo nás neunesl a nejsme naivní

Zveřejňujeme odpověď Jiřího Koželouha, programového ředitele Hnutí DUHA, a Lukáše Hrábka, tiskového mluvčího Greenpeace ČR, na článek Radka Kubaly, který vyšel v DR tuto středu.

Image

Komentář

Při prosazování obnovitelných zdrojů ekologickým organizacím vize nechybí

Ředitel Hnutí DUHA Jiří Koželouh se vyjadřuje k textu Milana Smrže, poukazujícímu mimo jiné na defétismus a malý rozlet ekologických organizací.

Image

Komentář

Už žádné skvrny na javorovém listu

Peníze z bohatých zemí, jež jsou často považovány za dobře investované, můžou ve vzdálených koutech světa škodit. Je proto nutné přísně dohlížet, jak se s nimi zachází.

Image

Komentář

Zdravé prostředí potřebuje zdravou demokracii

Celá řada případů zneužívání moci a vlády nad veřejným majetkem, jak je známe z minulosti, zároveň poškodila životní prostředí nebo přírodu. Pozornost ekologických organizací se proto musí zaměřit i na stav demokracie.

Komentář

Dohoda z Paříže a Twitteru

Klimatická dohoda byla přijata už dávno předtím, než s ní místní parlamenty vyslovily souhlas. Svět byznysu o tom ví své.

Image

Komentář

Letní snění o ekonomice pro lidi i přírodu

V dnešním dílu letního seriálu nám programový ředitel Hnutí DUHA Jiří Koželouh představuje svůj recept na to, jak pomocí jednoho opatření nasměrovat českou společnost k větší udržitelnosti a ohleduplnosti k lidskému zdraví a přírodě.

Image

Komentář

Den klimatu: bude pařížská, nebo počeradská dohoda?

Rozhodnutí, zda bude miliardáři Tykačovi prodána elektrárna Počerady, zásadně ovlivní směrování české energetiky. Buď budeme světu pomáhat s umenšováním klimatické změny, nebo budeme územím uhelných baronů.

Image

Komentář

Nejde jen o stavby, jde o demokracii

Novela stavebního zákona, schválená poslanci 5. dubna, nejen brání účinné ochraně životního prostředí, ale též pošlapává demokratické principy právního státu, upozorňuje Jiří Koželouh.

Image

Komentář

Čistý vzduch za jedno promile

Studie think tanku IDEA ukázala, že ministr životního prostředí se bojí zbytečně. Energetika podle antifosilního zákona vůbec nebude drahá, dokládá Jiří Koželouh ve svém komentáři.

Image

Komentář

Druhá premiérská zkouška po Paříži

Ve středu bude vláda projednávat koncept antifosilního zákona. Premiér Bohuslav Sobotka má možnost ukázat, že svůj státnický projev v Paříži myslel vážně.

Image

Komentář

Pasivní dům, nebo pasivní ČSSD?

Sociální demokracie se ve svém programu zavázala podporovat výstavbu chytrých domů. Žádný krok však strana v tomto smyslu dosud neučinila. A ani v nedávno zveřejněných prioritách ČSSD na letošní rok o tomto opatření není ani zmínka.

Komentář

Corbyn mluví energicky také o energetice

Jeremy Corbyn se stal novým lídrem labouristů. Evropská média se okamžitě zajímají o jeho ekonomické, zahraničně politické či vnitrostátní vize. Programový ředitel Hnutí DUHA vystavuje Corbynovu programu ekologické vysvědčení.

Komentář

Britská sociálně demokratická inspirace

V Británii se schyluje k volbám a ekologie je v předvolebních kláních jedním z klíčových témat. Labouristé slibují důraz na obnovitelné zdroje. Poučí se od svých západních přátel i česká sociální demokracie?

Komentář

Ochránce přírody a českého průmyslu

Richard Brabec z hnutí ANO spravuje Ministerstvo životního prostředí právě měsíc a rok. Programový ředitel Hnutí DUHA tak poprvé souhrnně hodnotí, co se novému ministrovi zatím podařilo, v čem selhává a v čem se naopak pozitivně liší od předchůdců.

Komentář

Sociálně-demokratické přešlapování kolem limitů

Vláda by neměla s rozhodnutím o zachování limitů váhat. Ministr Jan Mládek propočty svých expertů předložil kabinetu a mělo tedy logicky následovat potvrzení platnosti limitů, když nepotřebnost uhlí za nimi je prokázána.

Komentář

Bauhaus v Brně: PR místo komunikace

Podle koordinátora kampaně Za Ivanovice bez Bauhausu využívá firma své nyní již propuštěné zaměstnance k boji o veřejné mínění v kauze svého zastaveného hobby marketu.

Zobrazeno 19 / 19