Bergamo_cb

Petr Bergmann

E-mail petr.bergmann@volny.cz

Profil

Autor je kulturní, sociální a ekologický aktivista.

Komentář

Belzebub v ulících a jeho policie

Postup policie při sobotních demonstacích v Praze je pro mnohé potorovatele nepochopitelný. Přestože bylo předem zřejmé, že může docházet ke střetům, policie byla laxní a skupinu nebezpečných pravicových radikálů nechala uniknout.

Image

Komentář

To je ta zem, epiduralem a oxytocinem oplývající

Dokument Pět zrození režisérky Eriky Hníkové ukazuje, že naše největší národní trauma spočívá v dehonestujícím přístupu všech pater porodnického systému k narozeným dětem a k jejich matkám.

Image

Vzpomínka

Byl bojovník

„Nedávno zaschlé strupy na čele a na kloubech odřených od kláves mu praskaly a klaviatura se zbarvovala jeho krví.“

Komentář

Fendrychiáda

Nový vedlejšák Radka Johna není o moc víc než součást koloritu úpadku české mediálně-politické elity. Ale že by se při tom měl aureolou mučedníka ověnčovat právě Martin Fendrych, působí jako hodně špatný vtip.

Komentář

Anti-Franz

Franz není žádný alternativec nebo filosofující umělec. Je z podstaty konzervativní, přesvědčený xenofob a možná latentní, dnes už životními zkušenostmi otupený rasista, s despotickými sklony a bláhovými recepty na řízení společnosti.

Komentář

Blahořečme naše atentátníky

Činy Romana Smetany a Pavla Vondrouše jsou projevy do té doby politicky neangažovaného a v aktivismu neškoleného člověka, který nekoná v zájmu konkrétní skupiny nebo hnutí, ale koná sám za sebe a odvolává se na zájem celku, lidu, národa.

Komentář

Myšlení tupých mlátiček

Policie se nezměnila: jiná je výstroj, auta, design, výše platů, ale nevzdala se svého základního definičního rysu: myšlení tupých mlátiček.

Zobrazeno 7 / 7