Anezka-polaskova

Anežka Polášková

Profil

Autorka je aktivistka a dobrovolnice. Angažuje se v pomoci uprchlíkům v ČR a v zahraničí.

Image

Komentář

Uprchlické tábory v Řecku, Bosně a Srbsku – pět let volání o pomoc

Autorka s bohatou zkušeností dobrovolnice v uprchlických táborech na okraji Evropy, kde také strávila poslední Vánoce, vzkazuje politikům: Jsme schopnější než vy, proberte se, než bude pozdě.

Image

Komentář

Rok Iniciativy Hlavák

Anežka Polášková komentuje rok působení iniciativy, která pomáhala uprchlíkům projíždějícím skrze Českou republiku. Ke skupině se nakonec připojilo na tři sta dobrovolníků, kteří pomohli více než osmi stovkám uprchlíků.

Image

Komentář

Ne vším je člověk rád

Jak plyne čas v řeckých uprchlických táborech? Ne každou svoji životní roli si člověk může vybrat. Smyslem pomoci je narovnávání rozdílů. Nemá zohledňovat zásluhu, ale potřebu.

Image

Komentář

Doma je tam, kde se zabíjí

Půl roku strávil v detenci a stejně dlouho může trvat, než dostane rozhodnutí o udělení mezinárodní ochrany. Čeká někde ve vzduchoprázdnu. Rodina zůstala v Iráku. Vzpomínky na domov ho děsí, nostalgie neexistuje.

Image

Komentář

Doma u Merkelů

Anežka Polášková vypráví příběh syrských uprchlíků, s nimiž se setkala při dobrovolnických iniciativy Hlavák, a kteří dosáhli své destinace - Německa. Jak se dnes žije imigrantům u naších sousedů?

Image

Komentář

Mise Bapska-Berkasovo

Anežka Polášková přináší další dojmy z dobrovolnické mise. Její reportáž a fotogalerie tentokrát odhalují dramatickou situaci na srbsko-chorvatských hranicích.

Image

Komentář

Chovanec daroval uprchlíkům město

Jaké jsou skutečné podmínky v detenčních zařízeních pro uprchlíky? Dobrovolnice Daniela Horáková a Anežka Polášková se podělily o svoje rozhovory s jednotlivými migranty zadržovanými v Bělé, Vyšních Lhotách i Zastávce u Brna.

Image

Komentář

A pak už zbývá jen naděje

Díky naší spolupracovnici Anežce Poláškové zveřejňujeme reportážní pokračování z dobrovolnické akce na pražském Hlavním nádraží, jedné z uzlových zastávek migrantů na cestě do vysněného Německa.

Imag0223

Komentář

Setkání s uprchlíky na pražském nádraží

Anežka Polášková líčí snahu skupiny dobrovolníků poskytnout pomoc syrským uprchlíkům na pražském nádraží. Kromě pomoci potřebným popisuje i hanebné počínání cizinecké policie. Spoluautory textu jsou Ivana Recmanová a Damián Holeček.

805_14271-p

Recenze

Svoboda zvuku nebo zvuk svobody?

Přestože Johna Cage připomněla u nás letos řada událostí, akcí, kterou by si zájemci o jeho dílo neměli nechat ujít, je výstava Svoboda zvuku v budapešťském muzeu Ludwig.

Image

Zpráva

Vyšlo CD autorského čtení Magorovi ptáci a další příběhy

Guerilla Records vydalo cd obsahující autorská čtení básnických sbírek Magorovi ptáci, Okuje, Úloža a básně Smiluj se nade mnou pod souhrnným názvem Magorovi ptáci a další příběhy.

Image

Zpráva

Čeští umělci skládají hold Johnu Cageovi

V pražském Centru současného umění DOX se koná výstava, která je poctou českých i zahraničních umělců Johnu Cageovi.

Zpráva

V Praze byla otevřena výstava věnovaná skladateli Milanu Slavickému

Výstava s názvem Milan Slavický – člověk, skladatel, hudební režisér a pedagog k nedožitým pětašedesátým narozeninám této velké osobnosti hudebního světa byla oficiálně zahájena v úterý 15. května ve foyer Filozofické fakulty UK v Praze.

Zobrazeno 13 / 13