Rl2

Radovan Lovčí

Profil

Autor je nakladatelský redaktor. Vystudoval historii na FF UK v Praze. Napsal tři knižní monografie (mj. „Alice Garrigue Masaryková. Život ve stínu slavného otce“). Redakčně a částečně autorsky se podílel na tvorbě několika tištěných a interaktivních učebnic dějepisu. Má blízko k unitářsky pojímanému křesťanství, filozofii jógy a new-age a sedmým rokem řídí unitářský časopis „Svobodná cesta“, do něhož občas i přispívá. V politice preferuje zelené a sociálně orientované strany, striktně mimo KSČM, jejíž předchůdci se podepsali na likvidaci několika jeho příbuzných, což jej fakticky dovedlo až k zájmu o moderní českou historii.

Komentář

Demokratická levice, ÚSTR a co dál?

V regionech, na rozdíl od velkých měst, mnohde ovládají muzea a historická pracoviště lidé spjatí s minulým režimem. Činnost Ústavu pro studium totalitních režimů lze proto přivítat jako korekci k jejich výkladu našich nedávných dějin.

Komentář

Prezidentský úřad a noblesa

K prezidentskému úřadu opravdu má patřit určitá noblesa – tu ale ve skutečnosti žádný z obou kandidátů druhého kola prezidentské volby neměl, ačkoliv ji média alespoň Schwarzenbergovi stále dokola přisuzovala.

Komentář

Trocha alternativní historie a syrový dnešek

Ve vyspělých demokraciích by politici jako Karel Schwarzenberg a Miloš Zeman pro některé své výroky byli veřejností i kolegy dávno donuceni k tomu, aby odešli z politických funkcí i z veřejného života.

Komentář

Hurá, Kalousek dostal pohlavek

Pro část veřejnosti, negativně nakloněné odborům a ztotožňující všechny levicové voliče bez výjimky s nebezpečnými zastánci starého režimu, bude agrese vůči Miroslavu Kalouskovi dalším důkazem, že je jejich hodnocení správné.

Komentář

Žádní flákači si nezasluhují státní podporu

Petr Nečas, který byl od září 2006 do května 2009 ministrem práce a sociálních věcí v první a druhé vládě Mirka Topolánka, by měl vrátit své výplaty. Neboť nechal bez účinných změn systém, na kterém prý parazitují flákači. Jistě proto, že sám nic nedělal.

Komentář

Antireformní škůdce Karel Schwarzenberg

Ministr zahraničí loni v prosinci oslavil své 73. narozeniny. Je obdivuhodné, že se stále snaží být aktivní a pracovat, i když by dávno mohl užívat zaslouženého důchodu.

Sloupek

Jakeš, Dobeš, Klaus a spol.

Autor nachází souvislost mezi veřejným působením někdejšího tajemníka ÚV KSČ Milouše Jakeše a současným stavem, kdy ministr školství i prezident republiky podporují v úřednické práci na ministerstvu školství člověka, který je obdivovatelem antisemitského spisku a není mladým lidem dobrým vzorem.

Komentář

Kalouskova ekonomická alchymie

Určité životní potřeby si občan zajistí i za zvýšenou cenu, neboť mu nic jiného nezbude. Bez jídla se přežít nedá, bez knihy ano. I kdyby se zvýšené DPH cen knih nikdy nedotklo, už jen zvýšení jiných životních potřeb postihne tento sektor nepřímo. A ne málo.

Zobrazeno 8 / 8