Katerina-kalistova

Kateřina Kalistová

Profil

Autorka je první náměstkyní ministra kultury. Je členkou ČSSD.

Image

Komentář

Záporožští kozáci píší ministerstvu

Náměstkyně ministra kultury Kateřina Kalistová napsala Respektu odpověď na kritický článek Petry Hůlové a Davida Zábranského. Respekt její odpověď odmítl zveřejnit jinak než jako čtenářský dopis. Vydáváme ji tedy zde.

Komentář

Kam se jiní bojí

Jednou z priorit Rady pro rozhlasové a televizní vysílání pro rok 2014 je i monitoring stereotypizace menšin v médiích. Letos na jaře se Rada zabývala cyklem „Kam se jiní bojí“ vysílaným na Primě.

Komentář

Zvláštní práva pro muslimy

Zpráva o tom, že Ústředí muslimských obcí zvažuje, zda požádá Ministerstvo kultury o přiznání tzv. zvláštních práv, vyvolala kampaň protiislámských skupin. V čem tato práva spočívají a jaké jsou podmínky k jejich přiznání?

Komentář

Ezo business

Zvláštním fenoménem televizních obrazovek jsou dnes ezoterické pořady. Tyto pořady jsou jedním z nejviditelnějších mediálních projevů alternativní religiozity v České republice.

Komentář

ČT nastavuje divákům laťku vysoko

Česká televize vysílá už více než rok předtočené cizojazyčné segmenty v původním jazyce a namísto čteného překladu nabízí pouze česky psané titulky. Tyto titulky ale mnoho lidí nepřečte.

Komentář

Komunitní rádia, hlas těch, co nejsou slyšet

Ukotvení neziskových médií do českého právního řádu by bylo bezesporu významným počinem. Vysílání by se rozšířilo o tzv. třetí sektor - sektor neziskových - komunitních médií.

Zobrazeno 6 / 6