Pavel_kopeck_-_fotografie

Pavel Kopecký

Profil

Autor je vysokoškolský učitel a publicista.

Komentář

Nápady senátora Kubery

Značná část občanů České republiky nevidí smysl v existenci Senátu. Ústavní lidová tvořivost z pera nově zvoleného předsedy tomuto stavu nijak neprospěje.

Image

Komentář

Fialova ODS, Babišův neochvějný přítel

Co se stane, když strany, jejichž dlouholeté působení vedlo k současnému stavu znechucení občanů „politickou politikou“, založí svou další existenci na předstírání mravů a hodnot a útočení na „bezskrupulózního oligarchu“?

Image

Komentář

Pád stranických titánů

Podobnosti ve vývoji obou stran, které v minulosti hrály klíčovou roli při spravování státu, jsou až zarážející. Dočkáme se někdy opravdové sebereflexe jejich představitelů?

Glosa

Směšnost, nebo trapnost?

Alexandr Vondra podruhé kandiduje do Senátu za volební obvod, se kterým nemá téměř nic společného, navíc v situaci rostoucí neoblíbenosti vlády, jejímž je členem.

Glosa

Nejsou lidi?

Na demonstrace chodí málo lidí, přestože se jich s vládní politikou neztotožňuje mnohem více. Samy pouliční protesty proti současné vládě ovšem nemohou uspět.

Glosa

Trhat ruku spravedlnosti

Václav Klaus už několikrát napadl soudní moc, ignoroval verdikt Nejvyššího správního soudu a Ústavní soud České republiky rovnou hanlivě prohlásil třetí komorou parlamentu. Jeho vztah k soudní moci určuje i jeho další konání.

Glosa

Jakeše do koše?

Nakolik jsou si protesty proti vysokoškolské reformě podobné s jinými protesty? Lze nalézt nějaké analogie?

Komentář

Do propadla dějin?

V okamžiku smrti se Václavu Havlovi, více emocionálnímu než racionálnímu státníkovi, dostává srovnání s Tomášem Garriguem Masarykem. Po jeho vzoru bude s největší pravděpodobnosti poctěn zvláštním zákonem. Skutečné zhodnocení úlohy a odkazu zesnulého nás však teprve čeká.

Komentář

Střepy znamenají štěstí

Vzájemný poměr mezi Prahou a Bělehradem bohužel nikdy v moderních dějinách nebyl tak problematický jako dnes.

Komentář

Šíbři a gymnazisté

Protikorupční fasáda stávající vládní koalice byla zcela zásadně narušena. Přestože snaha zamést drobky z ambiciózní reformní kuchyně pod koberec tentokrát plně nevyšla, záležitost se samozřejmě nakonec zahladila. Spolu s dalšími projevy koalice se z hlediska voličů jeví situace jako velmi nepříznivá.

Zobrazeno 10 / 10