Pavel_kopeck_-_fotografie

Pavel Kopecký

Profil

Autor je vysokoškolský učitel a publicista.

Glosa

Směšnost, nebo trapnost?

Alexandr Vondra podruhé kandiduje do Senátu za volební obvod, se kterým nemá téměř nic společného, navíc v situaci rostoucí neoblíbenosti vlády, jejímž je členem.

Glosa

Nejsou lidi?

Na demonstrace chodí málo lidí, přestože se jich s vládní politikou neztotožňuje mnohem více. Samy pouliční protesty proti současné vládě ovšem nemohou uspět.

Glosa

Trhat ruku spravedlnosti

Václav Klaus už několikrát napadl soudní moc, ignoroval verdikt Nejvyššího správního soudu a Ústavní soud České republiky rovnou hanlivě prohlásil třetí komorou parlamentu. Jeho vztah k soudní moci určuje i jeho další konání.

Glosa

Jakeše do koše?

Nakolik jsou si protesty proti vysokoškolské reformě podobné s jinými protesty? Lze nalézt nějaké analogie?

Komentář

Do propadla dějin?

V okamžiku smrti se Václavu Havlovi, více emocionálnímu než racionálnímu státníkovi, dostává srovnání s Tomášem Garriguem Masarykem. Po jeho vzoru bude s největší pravděpodobnosti poctěn zvláštním zákonem. Skutečné zhodnocení úlohy a odkazu zesnulého nás však teprve čeká.

Komentář

Střepy znamenají štěstí

Vzájemný poměr mezi Prahou a Bělehradem bohužel nikdy v moderních dějinách nebyl tak problematický jako dnes.

Komentář

Šíbři a gymnazisté

Protikorupční fasáda stávající vládní koalice byla zcela zásadně narušena. Přestože snaha zamést drobky z ambiciózní reformní kuchyně pod koberec tentokrát plně nevyšla, záležitost se samozřejmě nakonec zahladila. Spolu s dalšími projevy koalice se z hlediska voličů jeví situace jako velmi nepříznivá.

Zobrazeno 7 / 7