Tomas-samek

Tomáš Samek

Twitter https://twitter.com/tomas_samek
Tomáš Samek je autorem diskusních příspěvků, které nalaznete zde.

Profil

Autor je lingvistický antropolog, publicista a místopředseda Rady České televize. Zabývá se vztahem mezi komunikací a lidskou identitou a působí na Katedře sociálních věd na Filozofické fakultě Univerzity Pardubice.

Image

Komentář

Karel Čapek teď a tady

Čapek varoval proti povrchnímu nálepkování lidí. Sám je dnes často obětí tohoto nešvaru, proti němuž bojoval.

Image

Komentář

Zbývá nám volba mezi dvěma hlavami mafiánských sítí

Paradox přímé volby: měla přiblížit prezidenta lidu a tak napomoci tomu, aby byl lépe, účinněji a demokratičtěji reprezentován: to se nepovedlo ani u jednoho z kandidátů, kteří postupují do dalšího kola.

Komentář

Karel Schwarzenberg jako strážce státního zájmu?

V době českého předsednictví v Radě EU a v situaci zvyšujícího se tlaku na odstranění daňových rájů vystoupil tehdejší ministr zahraničí České republiky Karel Schwarzenberg na jejich obranu. Nechce také zrušení akcií na anonymního majitele.

Komentář

Sto tisíc proti Hospodářským novinám

V roce 1989 se jako nejloajálnější deník projevovalo Rudé právo. Mimo jiné i tím, jak nezvládalo svou roli solidního zpravodajství. Opakují současné Hospodářské noviny žurnalistické postupy, které se přinejmenším v něčem tehdejšímu Rudému právu podobají?

Komentář

Společně proti hnědé

Projev Tomáše Samka na Prague Pride 2011 nezazněl celý, přinášíme jej v plném znění.

Komentář

Je třeba se otevřít: katoličtí teologové vyzývají k reformám

Sto dvacet německých profesorů katolické teologie podepsalo memorandum, v němž vyzývají církev ke změnám, které pokládají za nezbytné: mimo jiné větší demokratičnost a transparentnost v církevním rozhodování, svěcení žen a akceptování stejnopohlavních svazků.

Komentář

Jak jsem dostal úplatek od ministra financí

Při demonstraci proti zákonu, který cizincům ukládá povinnost komerčního zdravotního pojištění, dostal autor od Miroslava Kalouska padělanou bankovku. Lze to brát jako projev svérázného smyslu pro humor, nebo je to spíše ukázka postoje k voličům a korupci?

Zobrazeno 7 / 7