Petr_holcner

Petr Holcner

Profil

Autor je vysokoškolským učitelem na Fakultě stavební v Brně. Zabývá se dopravním inženýrstvím, projektováním pozemních komunikací, teorií dopravního proudu a jeho simulacemi. V silničářské komunitě se cítí poněkud osamocený, poněvadž neztotožňuje pokrok s objemem stavebních prací. Koncem minulého tisíciletí byl rok a půl redaktorem zpravodajství České televize v Brně. Příležitostně publikuje politicky zabarvené komentáře.

Komentář

Slunce vyjdi. Několik poznámek k bývalému prognostikovi

Boj o akademické svobody prý nekončí. Slovo boj ale vůbec neodpovídá mudrování o nevykonání úředního aktu ani opatrným postojům vysokých škol a jejich rektorů a snad ne ani krotkým a veselým shromážděním studentů a akademických pracovníků.

Komentář

Jaký je postoj ČSSD k Zemanovi?

Státní návštěva prezidenta Zemana v Rakousku ukázala politika v zajetí stereotypů a s buranským vystupováním. Voliči by možná měli vědět, jaký zaujímá k takovému politikovi postoj ČSSD, zejména její prozemanovská část.

Komentář

Kubice, druhým jménem aféra

Události na bláznivé české politické scéně se valí s intenzitou, která se každý den stupňuje nejen v rychlosti, ale i v neuvěřitelnosti jednotlivých aktů. Stále doufáme, že horší to být nemůže, protože nic horšího už neexistuje. Následuje frustrace.

Komentář

Činorodý Bárta

Rozhodnutí ministra Bárty mohou působit na první pohled jako rozumná opatření. Způsob jejich jejich provedení, jakož i to, jak je oznamuje, však však představuje riziko pro chod státních institucí.

Komentář

Víra v PPP projekty v dopravě

Podstatou PPP projektů je, že veřejnou zakázku neinvestuje stát ze svého rozpočtu, ale soukromý investor, který si později vybírá zisk za svou investici nějakou formou od státu. Tyto projekty nepomáhají nijak v problému „zadlužování budoucnosti“, spíše mají velký opačný potenciál.

Zobrazeno 5 / 5