Evakant_rkov_

Eva Kantůrková

Profil

Autorka je česká prozaička a scenáristka.

Image

Komentář

Víc vzpomínka než přítomnost

Poslední srpnový víkend přinášíme fejeton od spisovatelky Evy Kantůrkové. Jejím „místem“ je pražská Národní třída, prostor velkých vítězství i strašných porážek.

Image

Vzpomínka

Milý Ludvíku!

Spisovatelka Eva Kantůrková se loučí s přítelem Ludvíkem Vaculíkem osobním dopisem.

Komentář

Sexy Senát

Laura Janáčková kandidující do Senátu za Babišovo ANO zvolila nejenom specifický způsob prezentace, ale ve svém programu má i několik bodů, které vzbuzují řadu otázek. Jedná se především o její nepřátelství k prostitutkám a pohrdání bezdomovci.

Image

Recenze

Lamentace podle básníka Karla Sýse

„Není jasné, co předcházelo čemu, jestli různé jevy skutečnosti, podle básníka dosti hnusné, vyvolaly nutnost zpodobit je podobně hnusně, anebo jestli prvotní záměr byl vybrat ze skutečnosti jen to hnusné, aby hnusná řeč nestála.“

Image

Recenze

Zpověď dítěte nevlastního věku

Zřídkakdy se stane, aby spisovatelka recenzovala knihu vydanou literárním kritikem; Evu Kantůrkovou k zamyšlení nad knižním rozhovorem Martina Putny Vždycky v menšině vedlo zaujeté Putnovým hledáním osobní cesty k jinakosti.

Image

Recenze

Václav Havel jako průsečík

Autorka recenzuje knihu Martina C. Putny „Václav Havel. Duchovní portrét v rámu české kultury 20. století“. Monografie působí jako odpověď na některé předchozí studie, oslavné i pomlouvačné, aniž by z Václava Havla činila posvátnou ikonu.

Komentář

Horká témata v horkém létě

Letošní léto nám nedovoluje prožít a vychutnat skutečnou okurkovou sezónu. Povolební události a vznik nové vlády na jedné straně a dění ve světě na straně druhé zavdávají řadu námětů k přemýšlení.

Zobrazeno 7 / 7