Kobovaluba_2010_12_02s

Ľuba Kobová

Profil

Autorka vystudovala filozofii a estetiku na Filozofické fakultě UK v Bratislavě a gender studies na Středoevropské univerzitě v Budapešti. Pracuje ve feministickém publikačním a vzdělávacím projektu Aspekt, spolupracuje s Centrem rodových studií na FiF UK.

Image

Rozhovor

Formy útlaku se protínají, násobí a někdy stojí i proti sobě

V dalším z cyklu rozhovorů Seznamte se, gender se Ľubica Kobová bavila s indoložkou Blankou Knotkovou-Čapkovou. O sexuálním násilí v Indii, hinduistickém nacionalismu a přínosu postkoloniálních a genderových perspektiv.

Image

Rozhovor

Gender by měl prostupovat všemi oblastmi analýzy

Jaké byly komunální a senátní volby z genderové perspektivy? Jaké je místo genderové expertízy v uchopování českého veřejného života? Rozhovor s politoložkou Markétou Kos Mottlovou.

Komentář

Národ v súčasnom kurátorstve

Kurátorský záměr výstavy o české národní identitě v Galerii VŠUP předkládá nečekaně nacionalistické a obrozenecké čtení děl současných českých výtvarných umělců.

Image

Komentář

V mene našich detí

Výzva matek nevolit prezidentské kandidáty s komunistickou minulostí je pozoruhodným příkladem morálního kýče a zmatení identit.

Komentář

Jedna podmienka

Mezinárodní den žen je dnes pro mnoho párů svátkem na úrovni svatého Valentýna. Pro média a občanské organizace, které se zabývají právy žen, představuje povinnou zastávku. Především by však měl být okamžikem zamyšlení.

Image

Dopis ze Slovenska

Pred štrajkom, po štrajku

V pravidelné rubrice Dopis ze Slovenska dnes publikujeme analýzu Ľuby Kobové o úspěšné stávce za zvýšení mezd a zlepšení pracovních podmínek v Hencovciach pri Vranove nad Topľou.

Image

Dopis ze Slovenska

Bratislava na mape homonacionalizmu

Proč bychom se měli radovat ze zapojení se do politiky, jejíž součástí jsou i „spravedlivé války" v Iráku a v Afghánistánu, ptá se v dnešním Dopise ze Slovenska Ľuba Kobová.

Zobrazeno 7 / 7