153681982448087452

Jan Vobořil

Profil

Autor je advokát a výkonný ředitel spolku Iuridicum Remedium, který se věnuje digitálním právům a zejména ochraně soukromí. Od roku 2005 každoročně vyhlašuje anticeny pro největší slídily Big Brother Awards.

Image

Komentář

Na hudební festivaly bez hotovosti. Ale i bez soukromí

Hudební festivaly stále častěji přecházejí na takzvaný cashless systém placení. Víme ale, co se děje s našimi údaji, jejichž sběr takový systém umožňuje?

Komentář

Velký dálniční bratr prý nebude. Škoda, že už ho tu dávno máme

Debata o elektronickém monitoringu vozidel je zbytečná, pokud ho v realitě policie s využitím zastaralé právní úpravy už dávno provozuje.

Image

Komentář

Děti pod dohledem kamer

Pražské hnutí ANO chce zavádět do škol ve svém volebním obvodu kamerové systémy napojené na městskou policii, které budou sledovat, co se děje na chodbách. Může takové opatření zvýšit bezpečnost žáků a žákyň?

Komentář

Jaké by mělo být poučení z sKarty?

Projekt sKarty je příkladem pokusu privatizovat státní moc: informace, které stát schraňuje o svých obyvatelích, jsou důležitou složkou této moci, a stát je skrze kartu předává soukromé bance.

Image

Komentář

Není demokracie bez svobody

Autor se vyjadřuje k textu Františka Kostlána „Prosazováním svobody k legitimitě prosazování nesvobody“. Vysvětluje postoje o.s. Iuridicum Remedium a zpochybňuje koncept bránící se demokracie.

Zobrazeno 5 / 5