Wgnz9znrjk344kj5b34

Juraj Marušiak

Profil

Autor je slovenský politolog, překladatel a novinář.

Image

Dopis ze Slovenska

V opozícii nastal čas odlíšiť sa

Partnerský Poleblog přinesl v končícím týdnu i komentář Juraje Marušiaka. Slovenský politolog v něm vysvětluje, proč strana Smer-SD nemá v zemi u mnoha voličů stále alternativu.

Komentář

Zabudnutá európska minulosť

Slovenský politolog a stálý přispěvatel partnerského JeToTaku zdůrazňuje v souvislosti s dnešním výročím zejména nutnost ohlížet se za příčinami, jež ke 2. světové válce vedly. Některé z nich totiž trápí Evropu opět.

Image

Dopis ze Slovenska

Oneskorená pocta Natalii Gorbanevskej

Známý slovenský politolog a novinář se na JeToTaku ohlédl za životem a činy nejproslulejší z osmi Rusů, kteří protestovali 25. srpna 1968 na Rudém náměstí proti invazi do ČSSR. Natalja Gorbaněvská zemřela před několika týdny vyznamenaná pouze Poláky.

Image

Dopis ze Slovenska

Pravica zatial' mimo reality

Presvedčenie pravicových strán o vlastnej morálnej nadradenosti a bezalternatívnosti svojej politiky je neudržateľné. Do minulosti patrí aj spomienka na časy, keď pravica reálne ponúkala perspektívu modernizácie.

Image

Komentář

Zahraničná politika – od prežitia k lepšiemu svetu

Slovensku se podařilo vybudovat diplomatickou strukturu a zapojit se do významných mezinárodních organizací. Nyní by se vládnoucí sociální demokracie měla pokusit o novou zahraničněpolitickou vizi postavenou na progresivních hodnotách.

Image

Dopis ze Slovenska

Liberálna strana leninského typu?

V pravidelné rubrice Dopis ze Slovenska dnes přinášíme text Juraja Marušiaka pojednávající o anatomii liberalismu v podání Richarda Sulíka.

Image

Dopis ze Slovenska

Deň národov strednej Európy

V rubrice Dopis ze Slovenska dnes publikujeme text o našem vztahu k menšinám od slovenského politologa Juraje Marušiaka.

Zobrazeno 7 / 7