V_ra_tydli

Věra Tydlitátová

Profil

Autorka je česká výtvarnice, publicistka, judaistka a badatelka v oboru religionistiky. Zabývá se extremismem a xenofobií a je zakladatelka Ligy proti antisemitismu. Působí na Západočeské univerzitě jako vedoucí Centra blízkovýchodních studií na katedře antropologických a historických věd.

Komentář

Židovstvo se tvářilo provokačně lhostejně…

„Nekupujte u židů, cukr, sádlo, mouku, zabili nám Anežku, modrookou holku.“ To na nás dýchá historie, kterou se někteří snaží oživit.

Komentář

Proč mám rozpaky nad antijochovskou peticí

Podle autorky nemá sepisování petic valný význam, a navíc je třeba dbát na to, ke komu se svým podpisem připojíme. Je rovněž zřejmé, že ač má Roman Joch problematické názory, kritika by se měla soustředit na Petra Nečase, který si jej vybral.

Komentář

Hnědá nepřestane být hnědou, ani když jí páni budou říkat modrá

Pravdu má vždy jenom ten, kdo má vliv, peníze a moc. Takový člověk může klidně tvrdit, že hnědá je vlastně modrá. Ideálem našich mocných je hnědá, nikoliv zelená planeta.

Komentář

Někteří politici už dávno nežijí v realitě

V souvislosti s kauzou „složenka pro Kalouska“ se ukázalo, že mnozí politici jsou již natolik odtrženi od reality, že asi skutečně nemají představu o tom, jak lidé žijí a přemýšlí.

Komentář

Pestrý svět aneb hledání pravdy

Hledání zla ve společnosti je zajisté záslužné. Někdy je však dobré podívat se i do vlastních řad. To, že někdo patří do naší vlastní skupiny, by nemělo znamenat, že nedokážeme kriticky zhodnotit jeho činy. Nakonec pravda je nejdůležitější.

Image

Fejeton

Není nad původnost, každý po ní touží...

Snaha o za každou cenu originální přístup a myšlení vede mnohé k tomu, že se hlásí k myšlenkám, které jsou nebezpečné a obdivují osobnosti, jejichž působení v dějinách lidstva nadělalo více škody než užitku.

Image

Komentář

Na úctě ke stáří stojí civilizace

Pravicové hodnoty se vyznačují mimo jiné i úctou ke stáří. Klip, ve kterém Jiří Mádl a Martha Issová stáří a staré lidi urážejí, napadá dokonce samotnou podstatu naší civilizace.

Komentář

Kam kráčejí První zprávy?

Původně zajímavý internetový portál První zprávy podporuje ve svých článcích iniciativu D.O.S.T. Navíc se prostřednictvím svého redaktora Adama B. Bartoše dostává do spojení s ultrapravicovými portály.

Glosa

Ve standardní demokracii by to politikovi zlomilo vaz

I kdyby stokrát nebyl Mirek Topolánek antisemita a nebyl proti křesťanům, z důvodu snížené inteligence by měl odstoupit, konstatuje ve své glose na adresu předsedy občanských demokratů Věra Tydlitátová.

Zobrazeno 9 / 9