Ldu_kov_

Lenka Alžběta Dušková

Profil

Autorka je členka SZ, absolventka Právnické fakulty Univerzity Karlovy. S rodinou žije v Hamburku v SRN. Na tamní univerzitě v současnosti dokončuje postgraduální studium (LL.M.) v oboru práva životního prostředí.

Glosa

Zelení vítězi voleb v Německu

Tento rok budou v Německu ještě troje zemské volby. Pokud by se CDU nepodařilo prosadit do žádné z budoucích vlád těchto zemí, ztratila by vládní koalice v horní komoře parlamentu dosavadní většinu.

Komentář

Koho volí bezdomovci?

Bezdomovectví se v Praze nestalo předvolebním tématem v pozitivním smyslu. A to přesto, že existují přístupy a postupy, jak lidem bez domova účinně pomáhat, ale zejména jak ztrátě bydlení předejít. A ty by měly oslovit každého z nás.

Image

Komentář

Černobyl zapomenutý

V Německu se v den dvacátého čtvrtého výročí od výbuchu Černobylu konala největší protijaderná demonstrace vůbec. V České republice toto výročí příznačně nevzbudilo žádný zájem.

Glosa

Německá vláda je na pokraji sil

V Německu projednává parlament rozpočet pro rok 2010. Sociální demokrat Franz-Walter Steinmeier vládu pro její neschopnost označil za „největší nevládní organizaci v zemi".

Komentář

Kam s tím odpadem?

Ukládání jaderného odpadu je v České republice zatím jen okrajové téma. Jinak se k tomu stavějí v sousedním Německu, mají tam s tím totiž bohaté zkušenosti.

Zobrazeno 5 / 5