Dufek

Jaromír Dufek

Profil

Autor je novinář, v letech 1958–1970 byl kulturním redaktorem deníku Rovnost, od roku 1970 byl sportovním redaktorem Lidové demokracie a od roku 1990 opět kulturním redaktorem Svobodného slova v Brně a od poloviny roku 1990 brněnskou redakci Svobodného slova vedl.

Vzpomínka

Zemřel Josef Křivánek

V pátek zemřel v Praze první ředitel brněnského studia České televize, výborný novinář a vzácný muž Josef Křivánek.

Image

Komentář

Doma není prorokem

Tak jako mnozí další stateční a obdivuhodní lidé je Zdeněk Rotrekl, brněnský rodák a básník, který získal řadu významných cen, neprávem opomíjen.

Image

Zpráva

Úspěšný návrat české herečky z Austrálie

Až z Austrálie nedávno zavítala na Moravu se svým divadlem herečka Eva Sitteová, kterou diváci mohou znát spíš pod jejím dívčím jménem Eva Píchová.

Komentář

Odbory trvale na mušce

Argumentace novinářů, která stávkující odboráře staví do role viníků, naprosto pomíjí vztah příčiny a následku. Někteří jdou tak daleko, že snahy změnit nebo obejít v ústavě zakotvené široce pojaté právo na stávku, považují za rozumné.

Image

Fejeton

Váš nejsilnější zážitek v roce 2010?

Jaromír Dufek připomíná televizní reprízu provedení Smetanovy Mé vlasti na pražském Staroměstském náměstí v roce 1990. Měl jsem opět možnost prožívat neopakovatelnou atmosféru nadšení z pádu totalitního režimu i radosti z čerstvě nabyté svobody, píše autor.

Komentář

Poohlédnutí za volbami

Občané uvěřili, že musíme přijmout taková úsporná opatření, abychom se vyhnuli řecké cestě. Proto budoucí vládu pravděpodobně sestaví „strany rozpočtové odpovědnosti".

Komentář

Předvolební podpásovky

Způsob, kterým je veden předvolební boj, ať už politickými stranami nebo médii, lze těžko označit za seriózní. Podprahová sdělení a podpásové argumenty jsou zde totiž na denním pořádku.

Komentář

Klausova nefér kritika evropských politiků

Václav Klaus velmi negativně hodnotil nepřítomnost evropských politiků na pohřbu Lecha Kaczyńského. Zajímavé je, že se jeho spojencem v této kritice stal nečekaně Miloš Zeman.

Komentář

V MF Dnes a Lidových novinách ožívají normalizační metody

Volební kampaň vedle partají zahájily také sdělovací prostředky. Způsob, jakým Lidové noviny a MF Dnes nakládají se sociální demokracií, připomíná normalizační žurnalistiku.

Image

Vzpomínka

Zemřel vynikající brněnský novinář

Bohumil Marčák byl nejenom legendárním šéfredaktorem Rovnosti z let 1966 až 1969, byl i vzácným znalcem a přítelem umění a principiálním člověkem.

Zobrazeno 10 / 10