Ivan-pilip

Ivan Pilip

Twitter https://twitter.com/ivan_pilip

Profil

Autor je politik, ekonom a podnikatel. Působí v institutu CASLA, který se zaměřuje na podporu demokratických změn v zemích Latinské Ameriky. V minulosti byl v České republice ministrem školství, mládeže a tělovýchovy i ministrem financí, dále poslancem. Byl členem OF, KDS, ODS a patřil mezi poslance, kteří z ODS odešli a založili Unii svobody. Působil také jako viceprezident Evropské investiční banky.

Image

Komentář

Mírové dohody v Kolumbii platí, ale terorismus stále hrozí

Kolumbii znala velká část veřejnosti dlouhou dobu hlavně jako zemi pod vlivem drogových kartelů a ultralevicových guerill. Za poslední léta však prošla zásadní změnou a stává se jednou ze stabilnějších a rychle rostoucích zemí v oblasti.

Image

Komentář

Venezuelská hra na svobodné volby pokračuje

V krizí devastované Venezuele se minulý týden uskutečnily další volby, které lze jen těžko považovat za demokratické. Provázel je tentokrát jednotný bojkot ze strany opozice i nezájem drtivé většiny vlastních občanů.

Image

Komentář

Operation Libero poráží populisty jejich vlastními zbraněmi

Švýcarská organizace Operation Libero ukazuje svými kampaněmi způsob, jakým se lze postavit populismu a posunout vychýlenou politickou debatu rozumnějším směrem. Svým způsobem práce může být inspirativní i pro zahraničí.

Komentář

Karavana středoamerických migrantů pochoduje do amerických voleb

Hromadný pochod obyvatel Střední Ameriky za lepším životem v USA a otázky, které tento fenomén vzbuzuje, zřejmě značně ovlivní nadcházející americké volby. Nabídne někdo lepší řešení než pouhé vyvolávání strachu a odporu?

Zobrazeno 4 / 4