152274418176297598

Jasna Flamiková

Profil

Autorka je místostarostka městské části Brno-střed za Stranu zelených, bývalá ředitelka Nadace Veronica, nyní členka její správní rady. Vystudovala obor Ochrana životního prostředí na Přírodovědecké fakultě Masarykovy univerzity v Brně.

Image

Komentář

Brno schválilo Akční plán udržitelné energetiky a klimatu. To už ale nestačí

Návrh, jak v Brně snižovat emise skleníkových plynů, budí rozpaky nejen kvůli své nedomyšlenosti a vágním požadavkům. Jeho cíl je příliš málo ambiciózní na to, aby se jeho dosažením něco reálně změnilo.

Komentář

K jednomu případu profesního selhání: každý autista má svoji škatulku

Snaha vměstnat autisty do jedné kategorie je nesmyslná, ba nemorální. Stejně jako dehonestující výroky na jejich adresu či adresu jejich rodin. Rezignaci doktora Matýse pod tlakem odborné obce psychiatrů je na místě přivítat.

Image

Komentář

Nejpříjemnější města pro život začala řešit parkování už dávno

Chystaná regulace parkování v částech Brna budí vášně. Je však načase si říct, zda chceme žít ve městech, kde si chodci připadají jako vetřelci, nebo se přiklonit k trendům známým ze západních měst, která chrání svůj veřejný prostor.

Image

Komentář

Nádraží jsme zřejmě přesunuli. Kdo přesune lidi?

Dlouholetý spor o podobu přestavby brněnského hlavního nádraží se zdá být rozseknutý. Kdo by si ale myslel, že Brňané tím mají o nějaký ten problém méně, je na velkém omylu. Otázek spíše přibývá než ubývá.

Zobrazeno 4 / 4