Sa_a_gr_cb

Saša Gr.

Profil

Občanským jménem: Alexandr Králík. Autor je spisovatel, provozovatel Antikvariátu MLHA ve Žďáru nad Sázavou, spolumajitel nakladatelství MLHOVINA a zakladatel inciativy Moderní levice (www.modernilevice.cz).

Image

Komentář

Hodnoty demokracie jsou nadřazeny levicovým hodnotám

Ideály levice, mezi něž patří společensky zajištěná důstojnost každého jednotlivce, jsou neslučitelné s úpadkem demokratických hodnot. To velké části členů sociální demokracie stále nedochází.

Image

Sloupek

Kdo je tady hyena

Vstupem do politiky přijímá člověk odpovědnost vůči zemi, na jejímž řízení se podílí, ale i vůči své pověsti, své rodině a spolupracovníkům, jimž můžou jeho přešlapy způsobit nepříjemnosti. A tuto odpovědnost nelze házet na nikoho jiného.

Image

Sloupek

Jak reagovat na prezidentův rasismus? Nedělat nic není na místě

Že se k romské národnosti při sčítání lidu přihlásilo „jen“ jedenáct tisíc lidí? Jistě, aby se člověk přihlásil k národnosti, na kterou neustále útočí rasisté v ulicích, z předvolebních plakátů i z Hradu, musí mít vskutku býčí povahu.

Image

Sloupek

Jistě, pane premiére

Další příspěvek do debaty o odmítnutí pomoci syrským válečným sirotkům. Prohlášení premiéra Babiše probudilo z letargie stovky lidí a organizací, které se ostře ozývají. Půjde o aktivizaci dlouhodobějšího charakteru?

Image

Sloupek

Migranti, vyhněte se Havířovu!

Bude-li ČSSD pokračovat současnou cestou populismu a politické nekulturnosti, exodus členů a propad preferencí se nezastaví.

Image

Sloupek

Kolaborant pláče nad oběťmi režimu, který podporoval

Pískání během pietního aktu není chybou těch, kdo pískali, je chybou Andreje Babiše, člověka bez morálky, soudnosti a sebereflexe, upozorňuje Saša Gr. ve svém textu.

Image

Sloupek

Buďme přísní na supermarkety

Nadnárodní řetězce ovládly náš maloobchodní trh a vytlačily drobné prodejce i lokální producenty. Umožňujeme jim miliardové zisky ročně. Zákazníci i stát za to od nich musí chtít také něco zpátky.

Image

Sloupek

Zlé neziskovky

Neziskové organizace nemá rád žádný autoritář. Děsí ho jejich nezávislost na státu a svobodná vůle, a tak volá po jejich smetení z povrchu zemského. Slyšíme to dnes již prakticky denně.

Image

Sloupek

Co když politická strana přestane dodržovat zákony robotiky?

Politické strany mají sloužit lidem. Ty vládní namísto toho dnes jako porouchaní roboti samoúčelně slouží samy sobě.

Image

Komentář

Proč odcházím z ČSSD a zakládám iniciativu Moderní levice

Spisovatel a nakladatel Saša Gr. jmenuje nejdůležitější důvody, které ho vedou k opuštění řad ČSSD. Jde zejména o hluboký rozpor ve vnímání základních hodnot demokracie uvnitř strany, který dle něj nyní nejspíš nejde překonat.

Komentář

Proč by žádný – nejen sociální – demokrat neměl volit Miloše Zemana prezidentem

Spisovatel, antikvář a člen ČSSD shrnuje důvody, proč by měl být pro každého demokrata, a to i každého sociálního demokrata, Miloš Zeman v nadcházejících volbách nevolitelný.

Zobrazeno 11 / 11