Imageedit_2_8965645529

Vojtěch Berger

Profil

Autor je publicista.

Image

Komentář

Slovenský dům v Praze jako oblíbená adresa dezinformátorů

Slovenský dům v Praze má být centrem slovenské i české kultury. Pod hlavičkou kulturní spolupráce tam ale působí i spolky a osoby blízké dezinformační scéně, odhaluje Vojtěch Berger ze serveru HlidaciPes.org.

Image

Komentář

Síť přátel krajně pravicových identitářů sahá i do Prahy

Na přelomu listopadu a prosince se v Praze sešla skupina aktivistů z americké „nové pravice“. Příležitost tomu dala svatba ultrakonzervativní aktivistky a youtuberky Faith Goldy. Událost ukazuje, jak je extrémní pravice po světě propojená.

Image

Komentář

Zemanův projev před krajany zakrývá schůzku s krajně pravicovým politikem

Tolik probíraný Zemanův projev před krajany plný urážek, nepřesností a pokusů o bonmoty by neměl zakrýt Zemanovo setkání s rakouským ministrem dopravy Norbertem Hoferem, zástupcem strany blízké krajní pravici.

Image

Komentář

Pražané trpí drahým bydlením. Řešení nabízí Vídeň, jenže má sto let náskok

Vídeň byla již mnohokrát vyhlášena nejlepším městem k životu na světě. Jedním z klíčů k mezinárodnímu úspěchu rakouské metropole je právě dobrá dostupnost bydlení. Jak se to ve Vídni dělá?

Image

Komentář

Když alternativní média nemůžou najít zlé migranty

Od roku 2015 se velké veřejné akce v Německu a Rakousku spojují i s obavou ze sexuálních útoků. Letos to ale byly v obou zemích jen ojedinělé excesy. Přesto se na českém internetu šíří články, jak „média zatajují“, co se zde dělo.

Image

Komentář

Čeští diplomaté asistují exprezidentu Klausovi při cestách za krajní pravicí

Bývalý český prezident Václav Klaus má své věrné publikum i u krajně pravicových kruhů v sousedních státech. Při jeho návštěvách mu asistují čeští diplomaté. Jak se Klausovy soukromé cesty slučují s českou zahraniční politikou?

Zobrazeno 6 / 6