A

Alena Zieglerová

Profil

Autorka je vedoucí sekce zaměstnanosti a příjmů Institutu pro sociální inkluzi. Žije v Litvínově a má dlouholetou praxi v práci s chudými nezaměstnanými. Na základě výsledků inovativních projektů, jichž je iniciátorkou, prosazuje lepší aktivní politiku zaměstnanosti v legislativě i postojích těch, kdo ji provádí.

Komentář

Životní minimum nemá vychovávat, ale určit životní podmínky

Navýšení částek životního a existenčního minima je aktuálním tématem koaličních jednání vládních partnerů. Podporovat práci, nebo zahálku? Tak přesně takto navýšení částek životního a existenčního minima prezentovat nejde.

Image

Komentář

Poukázky v hmotné nouzi. Chudí jsou dál podezřelí

Chudí jsou kvůli poukázkám ještě chudší. Zneužívání dávek neubylo, nabývá jen nového významu: lidé musí stravenky v nevýhodném kurzu pokoutně měnit za peníze, aby měli na léky nebo na dojíždění dětí do školy. A novela zákona jim moc nepomůže.

Image

Komentář

Sociální bydlení v nedohlednu. Seškrtáme tedy dávky

Ve snaze ohromit efektivním plněním úkolů, které léta nikdo neřešil, provádí rádoby sehraná vládní parta totéž co všechny vlády předchozí. Namísto zavádění sociálního bydlení škrtá sociální dávky.

Image

Komentář

Hmotná nouze čili chudoba. Příběh zákona, který se míjí svým posláním

Zákon o pomoci v hmotné nouzi prošel v průběhu funkčního období této vlády dvěma novelizacemi. Jedna měla za úkol vrátit do praxe aktivizaci nezaměstnaných, druhá připravit půdu sociálnímu bydlení. Nepodařilo se ani jedno.

Zobrazeno 4 / 4