Evafin

Eva Nováková

Profil

Autorka působila na palestinských územích ve Východním Jeruzalémě a na Západním břehu Jordánu od března 2009 do ledna 2010 v rámci mezinárodního hnutí solidarity (ISM). Podílela se na nenásilných přímých akcích a účastnila se demonstrací převážně ve Východním Jeruzalémě a Bil’inu, ale i v Ni’linu, Hebronu a okolí Tulkarem. V posledních několika měsících spolupracovala na zprávě o rozšiřování nelegálních izraelských osad ve Východním Jeruzalémě a na medializaci potlačování palestinského hnutí proti okupaci. Tři týdny poté, co oficiálně převzala roli mediální koordinátorky pro ISM, byla nelegálně zatčena izraelskou armádou a imigrační policií a vyhoštěna ze země.

Komentář

Apartheid ve Svaté zemi

Izraelsko-palestinský konflikt se v České republice jeví jako příliš vzdálená realita. Eva Nováková popisuje každodennost života v Hebronu na Západním břehu Jordánu.

Komentář

Izrael vytáhl do války proti míru

Nenásilné demonstrace Palestinců spolu s jejich rostoucí mezinárodní podporou se pro Izrael zdají být důvodem k panice. Nasvědčují tomu noční armádní zásahy, zatýkání lídrů a vykonstruované vojenské soudy.

Zobrazeno 2 / 2