Jd8c0954s

Roman Polách

Profil

Autor je literární historik a básník. Působí jako doktorand na Katedře české literatury a literární vědy Filozofické fakulty Ostravské univerzity. Odborně se zabývá především projevy angažovanosti v současné české literatuře, zvláště poezii. V roce 2014 vydal v nakladatelství Protimluv knihu Náhlý vítr, který je ti svědkem.

Image

Komentář

Ivan Wernisch jako dokonalý i neobvyklý laureát

Dílo Ivana Wernische se vždy snažilo zpochybňovat vše, a to s bezvýjimečnou platností. Fakt, že se stal letošním laureátem Ceny Franze Kafky, do tohoto mystifikačního vzorce nejspíš zapadá.

Image

Komentář

Hnutí Ostravak, latentní rasismus a zákaz křičení

Hnutí Ostravak vzniklo před desetiletím z občanské iniciativy. Nyní je však na problémy, které chtělo ve svých začátcích řešit, nejspíš krátké. Jak jinak si vysvětlit, že se v kampani uchýlilo k normalizaci rasismu?

Image

Komentář

Ostravská Bedřiška a právo na bydlení

Osada Bedřiška je známa především jako místo, kde se v roce 2010 uskutečnil žhářský útok na domek, v němž spalo jedenáct lidí. Nyní hrozí jejím obyvatelům vystěhování a domům demolice. Podaří se osadu zachránit?

Image

Komentář

Poslední politická výhra Miloše Zemana

Po těchto volbách by mělo být už zcela zjevné, jaký musí být kandidát pro dnešní lidi. Pochopí to ti budoucí a pochopí to politické strany? ptá se ve své úvaze Roman Polách.

Image

Komentář

Dnešní úloha básníka

„Básník dnes znamená hovno,“ řekl prý kdysi Antonín Sova mladému Vladimíru Holanovi. Básníkova situace dnes zřejmě není jiná. Takový básník však může tím spíš najít hlubší pouto s těmi, kteří jsou na tom ještě hůř.

Zobrazeno 5 / 5