Nezh

Jan Nezhyba

Profil

Autor je ekologickým aktivistou a zakladatelem o.s. Občané proti spalovně v Havířově. Je letitým členem komise pro životní prostředí města Havířov a bývalým členem sdružení Arnika. V současnosi působí v Pirátské straně jako garant programového bodu životní prostředí.

Image

Komentář

Je libo Havířov v květech, nebo v plastu?

Oslava přírody a květin v Havířově je dobrý počin, bylo by však třeba ještě zapracovat na tom, aby se slavnosti nestaly zdrojem vyplýtvaného plastu, který se naprosto zbytečně hromadí na skládce v Horní Suché.

Komentář

Jak se vypořádat s bioodpadem

Přibližně čtyřicet procent směsného komunálního odpadu tvoří bioodpad. Jan Nezhyba přibližuje, jak vytvořit podmínky pro správný chod odpadového hospodářství.

Image

Komentář

Kotlíkové dotace problémy s ovzduším neřeší

Devět miliard, které stát poskytne majitelům rodinných domů na nákup nových kotlů, ovduší nevyčistí. Musela by je totiž doprovázet i nová koncepce energetiky, která by řešila skutečné příčiny znečištění.

Komentář

Změny klimatu v Havířově

Havířov postihla na konci května kroupová kalamita, kterou nepamatují ani pamětníci. Rozvrácené klima není abstraktní zprávou v médiích, ale stále častěji žitou realitou. Brzy i ve vašem regionu.

Zobrazeno 4 / 4