Radek1

Radek Batelka

Profil

Autor je informatik, specialista na počítačové systémy mainframe, propagátor přímé demokracie, bývalý člen Hnutí za přímou demokracii, cyklista, basketbalista, zapálený fanoušek vědy a basketbalového týmu San Antonio Spurs.

Image

Komentář

Populistický Babylon Jana Bartoška

Protože populistické slovní manévry se v české politice zjevně osvědčují, začínají s nimi pracovat i členové zavedených stran. Může se jim taková taktika vyplatit?

Uprchlici_jdou_do_nemecka

Komentář

Jízda faktů v protisměru. Vítejte na Novinky.cz

Falešné zprávy se v mediálním prostoru stávají téměř každodenní realitou a internet jejich působení ještě umocňuje. Kdo by se však domníval, že se jejich vydávání omezuje pouze na chronicky známé dezinformační servery, je na velkém omylu.

Komentář

Čínská pohádka pana prezidenta

Miloš Zeman svůj vánoční projev vyplnil falešnými tvrzeními. Jedním z nich byla vyprávěnka o čínských investicích.

Image

Komentář

Nebezpečná dojmologie Stanislava Humla

Poslanec ČSSD Stanislav Huml se pokusil podpořit svou kolegyni Pavlínu Nytrovou v boji proti adopcím dětí homosexuálními páry. Jeho práce se zdroji dosahuje stejně tragické úrovně.

Image

Analýza

Jak Petr Robejšek manipuluje veřejnost

Teoretickým východiskem Petra Robejška je směsice rétorických podvodů. Nástroje jako referenda, která by za normálních okolností měla racionální opodstatnění, Robejšek zneužívá k propagaci vlastního extrémistického chápání společnosti.

Image

Komentář

Orientální despocie Václava Klause mladšího

Hlavní poselství demagogické sofistiky proti šátku muslimské studentky, do které se pustil Václav Klaus mladší coby expert na školství současné ODS, má stejnou logiku jako islámský fundamentalismus. Klaus navíc reprodukuje některé hoaxy.

Komentář

Novinky.cz: Továrna na nenávist

Server Novinky.cz už zase vydal nepravdivou zprávu vyvolávající nenávist proti muslimům a uprchlíkům.

Zobrazeno 7 / 7