B_lek

Jaroslav Bílek

Profil

Autor je doktorandem na Katedře politologie Filozofické fakulty Univerzity Hradec Králové a analytikem v organizaci KohoVolit.eu. Ve svém výzkumu se věnuje vybraným otázkám komparativní demokratizace. V současnosti to jsou především proměny autoritářských represivních strategií v soudobých nedemokratických režimech a problematika autokratizace politických režimů v postkomunistickém prostoru a Latinské Americe.

Image

Komentář

Krvavé represe v Nikaragui vládnoucí režim při životě neudrží

Eskalace konfliktu s opozicí si v Nikaragui vyžádala stovky životů. Odpor je však vytrvalý, stejně jako mezinárodní tlak, a vládnoucí režim zřejmě nevydrží dlouho vzdorovat.

Image

Komentář

Čtyři dny, které snad otřesou nikaragujskou diktaturou

I když má Nikaragua s demokracií za vlády Daniela Ortegy nulovou zkušenost, tamní režim se snažil až do konce minulého týdne svou pravou povahu maskovat. Víkendové události však ukázaly, že tato image je již neudržitelná.

Image

Komentář

Parlamentní volby v České republice 2017: Volby osudové?

Nadcházející volby jsou nesporně velmi důležité. Nejsou však důležitější než jakékoliv jiné volby v naší novodobé historii, upozorňuje politolog Jaroslav Bílek.

Komentář

Vyznání zklamaného antikomunisty

Politolog Jaroslav Bílek se pozastavuje nad mediálními útoky, které se v poslední době snesly na hlavu francouzské historičky Muriel Blaive, a vysvětluje, proč jsou podle jeho názoru neadekvátní.

Komentář

Demokracie zdaleka nejsou jen volby

Čím se měří míra demokracie v určité zemi? Nejsou to volby jako takové nebo existence opozice, ale hlavně kvalita politické soutěže, upozorňuje politolog Jaroslav Bílek.

Zobrazeno 5 / 5