Lucia

Lucia Najšlová

Profil

Autorka přednáší na UPCES CERGE-EI, spoluzakládala a vedla V4 Revue (V4Revue.eu), webový časopis o politice a společnosti v zemích Visegrádu. Zabývá se politikou patření (belonging) v Evropě.

Image

Komentář

Slovenské volby přinášejí střet dvou představ vlastenectví a evropanství

Slovensko si o víkendu zvolí nového prezidenta – nebo prezidentku. Z hlediska diplomatického renomé země by zvolení ženy, která léta hájila práva jiných, bylo vzpruhou daleko přesahující hranice Slovenské republiky, píše Lucia Najšlová.

Komentář

Mladí návštěvníci ve světě vědy

Na Univerzitě Karlově opět ožila diskuze o standardech publikační etiky. Aktuální případ poukazuje na širší společenský problém: omezenou schopnost našich institucí oceňovat odvážnou snahu o jejich zlepšení.

Image

Komentář

100. Slovem: sto. Kolik je Slunci let?

Slovenský premiér řekl, že jeho země přijme sto syrských křesťanů. Co napsat? Že se Slovensko znemožnilo? To určitě. Ale není všem dnům konec, Slováci mají větší srdce, než jaké právě teď ukázali.

Komentář

Drulák není kazisvět

České země za sebou mají rok vášnivých debat o zahraniční politice. Jméno Petra Druláka se v nich často skloňovalo v tak nelichotivém světle, že je namístě podívat se, jestli neudělal náhodou i něco dobrého.

Image

Komentář

Čí lenost ohrožuje Unii víc?

Pokud není Evropská unie schopná bez většího humbuku pomoct své členské zemi Řecku, co vlastně může nabídnout zemím ve svém sousedství? Líní nejsou Řekové, ale my. V lepším případě.

Zobrazeno 5 / 5