Gajduskova

Alena Gajdůšková

Profil

Autorka je česká politička. V současné době působí jako místopředsedkyně ČSSD.

Komentář

Pražská výzva v Hirošimě

Na den přesně před sedmdesáti lety svrhl americký válečný bombardér tajemnou bombu s názvem „Little Boy“ na japonské město Hiroshima. Dokáže lidstvo tohoto výročí využít k tomu, aby prohloubilo dílčí snahy o jaderné odzbrojení světa?

Komentář

Jak daleko je Srebrenica

Svět si letos připomíná jubilejní dvacáté červencové výročí masakru v Srebrenici. V rozmezí tří dnů tu bylo uprostřed bosenské války popraveno asi osm tisíc bosenských muslimů.

Glosa

Výrok senátora Kubery o válce je zcela nepřijatelný

Senátor za ODS Jaroslav Kubera prohlásil, že světová válka je v souvislosti se situací na Ukrajině nevyhnutelná. Podle Aleny Gajdůškové je takový výrok nepřijatelný.

Glosa

Co si počneme bez vlád, které dělaly všechno správně?

Česká republika za poslední léta několikrát propadla v mezinárodních žebříčcích vyhodnocujících hospodářský rozvoj. Pro obnovu ekonomiky a zvýšení životní úrovně lidí je třeba udělat řadu věcí jinak, než jak je dělala předešlá vláda.

Glosa

Turecké „hospodaření“ se svobodou slova

Místopředsedkyně ČSSD Alena Gajdůšková: Bez svobodných, nejlépe veřejnoprávních, médií není demokracie skutečně funkční – a příklady současného Řecka a Turecka ukazují, že stát může svobodu médií snadno omezovat.

Komentář

Volby 2012: Kdo má právo na svobodu?

Premiér Petr Nečas ve svém žofínském projevu na Dnech USA a EU nechtěně řekl, oč se hraje i v těchto volbách: zda je svoboda svobodou opravdu pro všechny, nebo jen pro ty, kteří disponují penězi.

Komentář

Německé zápisky

Redakce DR zveřejňuje poznámky místopředsedkyně Senátu Aleny Gajdůškové z cesty po jižním Německu, na níž s kolegy z výboru pro veřejnou správu studovali německý energetický zlom.

Komentář

Veřejnoprávní a soukromé zdravotní pojištění

V Německu se soukromé zdravotní pojištění neosvědčilo. Ovšem nejedná se o problémy soukromých zdravotních pojišťoven, ale o problémy jejich klientů. Sledovat příklady z jiných zemí je velmi poučné.

Zobrazeno 8 / 8