Zvolska

Tereza Zvolská

Profil

Autorka je absolventka genderových studií na FHS UK, spoluzakladatelka Feministické společnosti. Mimo aktivismu se věnuje Queer/Kvir teoriím a reprezentacím duševních „nemocí“. Také sbírá staré příručky a lékařské encyklopedie.

Image

Komentář

Zahraniční turisté nepůsobí v Praze problémy jen kvůli alkoholu

Už i britský Guardian si všímá devastujícího turistického ruchu v České republice, založeného na konzumaci laciného alkoholu. Nezmiňuje se však o další motivaci, která sem takové „turisty“ táhne – sexuální služby.

Image

Komentář

Seriál Most! by mohl být vtipný i bez urážek

Tereza Zvolská poukazuje na problém komediálního seriálu, který se nedokázal vyhnout necitlivému přístupu ke společensky znevýhodněným menšinám.

Image

Komentář

Vpředu byznys, vzadu party

Tento týden probíhá již sedmý ročník festivalu Prague Pride. Festivalu, který se podle Terezy Zvolské spíše než na stmelování komunity soustředí na to, aby nevyčníval.

Image

Komentář

Love me Gender

Problémy trans lidí česká společnost v lepším případě přehlíží. V horším případě z nich dělá jen bulvární zábavu na zkrácení dlouhé chvíle.

Komentář

Karafiátové blues, po stopách českého feminismu

V souvislosti s Mezinárodním dnem žen se Tereza Zvolská a Jan Matějek zamýšlí nad současným stavem feminismu u nás. Jaká jsou jeho hlavní témata a jakým směrem se vyvíjí?

Zobrazeno 5 / 5